Кафедра післядипломної освіти лікарів стоматологів-ортопедів є потужною структурною одиницею в системі підготовки спеціалістів Навчально-наукового інституту післядипломної освіти.
У лютому 1991 року для професійної підготовки лікарів-інтернів та лікарів стоматологів із фаху „Ортопедична стоматологія” та „Ортодонтія” організована кафедра удосконалення лікарів стоматологів-ортопедів з курсом ортодонтії. Першим завідувачем кафедри був кандидат медичних наук, доцент Левітов Олександр Миколайович – з 1991 по 1998 рік. За час роботи створив близько 80 наукових праць, отримав 50 патентів на раціоналізаторські пропозиції та на 5 винаходів.
Левітов Олександр Миколайович
Завідувач кафедри у період з 1991 по 1998 роки
Із 1998 р. до 1 вересня 2023 р. кафедру очолював випускник нашого університету, відмінник охорони здоров’я, лауреат виставок наукових досягнень, член правління Спілки стоматологів-ортопедів України, член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Полтавському державному медичному університеті, д. мед.н., професор Нідзельський Михайло Якович. Автор 318 наукових праць, 27 патентів і авторських свідоцтв, 18 раціоналізаторських пропозицій, 3-х м’яких прокладок для знімних протезів, які внесені до Держреєстру України.
Нідзельський Михайло Якович
Завідувач кафедри у період з 1998 по 2023 роки
В 2001 році внаслідок реорганізації кафедра стала окремим структурним підрозділом, як кафедра післядипломної освіти лікарів стоматологів-ортопедів, а з 2001 року до 2019 року була призначена МОЗ України як опорна з післядипломної освіти лікарів-стоматологів за фахом «Ортопедична стоматологія». За цей час створила 9 навчальних планів та програм для різних циклів із фаху «Ортопедична стоматологія».
На кафедрі післядипломної освіти лікарів стоматологів-ортопедів здійснюється навчання лікарів-інтернів та лікарів стоматологів з фаху «Ортопедична стоматологія» з усіх регіонів України. Лікарі стоматологи-ортопеди і зубні техніки мають змогу підвищити кваліфікацію на таких циклах як спеціалізація, стажування та тематичного удосконалення. За весь час існування кафедри підготовлено в інтернатурі з фаху «Ортопедична стоматологія» близько 350 лікарів, підвищили кваліфікацію на різних циклах удосконалення близько 8000 слухачів. Заслуговує уваги робота кафедри з популяризації видів підвищення кваліфікації та проведення виїзних тематичних циклів удосконалення. Географія таких циклів досить широка – від стоматологічних поліклінік Полтавської області (Кременчука, Лубен, Пирятина) до обласних та районних поліклінік різних регіонів України (Кропивницького, Чернівців, Чернігова, Рівного, Житомира, Мукачево).
З 2019 року на кафедрі впроваджено у навчальний процес різні елементи дистанційної освіти з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Цикли підвищення кваліфікації з елементами дистанційної освіти здійснюються за навчальним планом.
З 2020 року кафедра активно співпрацює з провідною зуботехнічною лабораторією Полтави "Мікс Лаб", де лікарі-інтерни та слухачі мають змогу опанувати лабораторні етапи виготовлення ортопедичних стоматологічних конструкцій з використанням новітніх технологій.
З лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, колектив кафедри активно долучився до волонтерського руху, надає безкоштовну стоматологічну допомогу нашим захисникам та захисницям і членам їх родин.
З вересня 2023 року кафедру очолює кандидат медичних наук, доцент Вадим Давиденко, член Вченої ради Навчально-наукового інституту післядипломної освіти та член Вченої ради Полтавського державного медичного університету
Давиденко Вадим Юрійович
Завідувач кафедри
Колектив кафедри - це єдине ціле талановитих, працелюбних, творчих людей, фахівців високого класу, які володіють усіма видами сучасної діагностики та лікування, методиками виготовлення сучасних ортопедичних конструкцій та комплексом лікувальних заходів при реабілітації пацієнтів із складною щелепно-лицевою патологією.
Кафедра активно, співпрацює з провідними університетами та науковими центрами України в галузі ортопедичної стоматології.